28
MARZEC
Imieniny
Myśl na dziś
ul. Reymonta 11/13 | 87-800 Włocławek
tel.: 518 014 526 | e-mail: biuro@mojarodzina.org.pl
wtorki, środy, piątki od 14 do 17

Specjaliści

Nasi współpracownicy to osoby na co dzień zajmujące się pomaganiem w różnych instytucjach. Są wśród nich specjaliści z zakresu: doradztwa rodzinnego, mediacji rodzinnych, poradnictwa duchowego, psychologicznego i pedagogicznego, prawa kościelnego, duszpasterstwa rodzin i trzeźwości.

Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie Centrum
 

Kapłan diecezji włocławskiej; psycholog; psychoterapeuta w trakcie szkolenia (Studium Psychoterapii przy Stowarzyszeniu Psychologów Chrześcijańskich w Warszawie).

W Centrum zajmuje się poradnictwem psychologicznym i duchowym, psychoterapią integratywną w podejściu chrześcijańskim; prowadzi grupę rozwoju psycho-duchowego „Wreszcie żyć – 12 kroków ku pełni życia”.

Wykładowca psychologii w Wyższym Seminarium Duchowanym we Włocławku.

Ukończyła Interdyscyplinarny Instytut Studiów nad Rodziną przy obecnym Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie;
Obroniła pracę magisterską z psychologii i otrzymała tytuł magistra nauk o rodzinie;
Doradca życia rodzinnego w Katolickim Centrum Służby Rodzinie im. św. Gianny Beretty Molli we Włocławku;
Nauczyciel naturalnych metod planowania rodziny;
Szczęśliwa żona i matka dwójki dzieci.

Mąż i ojciec
Teolog, doradca życia rodzinnego, ewangelizator

Doradca życia rodzinnego.
Mąż i ojciec trzech dorosłych synów.
Studia na Politechnice, wydział elektryczny.
Studia teologiczne, specjalizacja z zakresu rodziny.
Studia podyplomowe oraz doktoranckie z zakresu prawa kanonicznego.
Dodatkowe zagadnienia: rozwiązywanie konfliktów w rodzinie, problematyka uzależnień.

Psycholog, mediator, absolwentka Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II (mgr – 2007, dr – 2011), ukończyła studia podyplomowe z mediacji na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie (2008). W latach 2010–2011 pracowała jako psycholog w Poradni Psychologicznej przy Poradni Zdrowia KUL. W Centrum zajmuje się poradnictwem psychologicznym i mediacjami a także prowadzi grupy wsparcia i zajęcia z zakresu psychoedukacji.  Pracuje z małżeństwami, osobami przeżywającymi kryzys, a także  z osobami z trudnościami w akceptacji siebie i swojego ciała. Poza Centrum pracuje na stanowisku adiunkta w Katedrze Psychologii na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, prowadzi zajęcia z psychologii ogólnej, rozwojowej oraz teorii osobowości.

Jestem absolwentką Akademii Medycznej we Wrocławiu. O NaProTECHNOLOGY® dowiedziałam się z audycji radiowej i od razu poczułam, że jest to coś co pragnę robić w życiu. Było to nie lada wyzwanie, ze względu na trudności językowe jak i wysokość kosztu szkolenia. Jednak dzięki pomocy wielu życzliwych ludzi moje marzenie stało się realne!

Praca z parami przynosi mi bardzo wiele radości. Jest to czas, w którym można pochylić się nad problemami drugiego człowieka, ale także razem z nim odkrywać piękno i niepowtarzalny cud ludzkiej płodności. Daje to możliwość by nawzajem uczyć się kobiecości i męskości oraz wzrastać w Miłości, która tak głęboko wpisana jest w nasze serca. To wszystko pomaga dostrzec udział w programie Creighton Model System współpracującego z NaProTECHNOLOGY®.

Całe to przedsięwzięcie jest dla mnie żywym pomnikiem ku czci bł. Jana Pawła II, który z wielką mocą walczył o przywrócenie rodzinom, ich właściwej rangi w społeczeństwie, o to by życie było szanowane od momentu poczęcia oraz by było odczytywane jako dar i traktowane z należytą czcią i wielką Miłością. Biorąc przykład z bł. Jana Pawła II pragnę by kobiety i mężczyźni odkryli, że są odbiciem piękna samego Boga i są wybrani do tego by wraz ze Stwórcą uczestniczyć w dziele stworzenia.

e-mail: katarzyna.koligot@fev.wroclaw.pl
tel. 604 489 871

Przyjmuje również w:

Centrum Troski o Płodność przy Fundacji Evangelium Vitae
Filia w Kole, Wielkopolska

Moje motto życiowe to:

Panie daj mi odwagę, abym mógł zmienić to, co zmienić mogę,
Daj cierpliwość, abym mógł przyjąć to, czego zmienić nie mogę,
Ale nade wszystko daj mądrość, abym umiał odróżnić jedno od drugiego.

Marek  Aureliusz

counsellor

od 1986 r. w Zgromadzeniu Sióstr Wspólnej Pracy od Niepokalanej Maryi. Absolwentka filologii polskiej KUL (1998). Ukończyła Szkołę Formatorek Zakonnych w Trzebini (2009) oraz Studium Poradnictwa/ Counsellingu Stowarzyszenia Psychologów Chrześcijańskich w Warszawie (2014). Zajmuje się poradnictwem, uwzględniając psycho-fizyczną i duchową jedność osoby.