Moja rodzina

ul. Reymonta 11/13
87-800 Włocławek

TEL: 518 014 526
sekretariat czynny we wtorki, środy, PIątki w godz. 15-17

Nauki przedślubne oraz poradnictwo dla narzeczonych w dobie koronawirusa

W związku z szerzącą się epidemią koronawirusa ograniczenia wprowadzone przez służby sanitarne dotknęły również przyszłych małżonków. W parafiach w całym kraju odwołane zostały nauki przedślubne oraz spotkania w poradniach rodzinnych dla narzeczonych.

Roztropnemu rozeznaniu Księży Proboszczów polecamy zorganizowanie dla par, które mają w najbliższym czasie zawrzeć sakrament małżeństwa, przygotowania w formie on-line (wideokonferencje, materiały multimedialne, itp.).

Jednocześnie informujemy, że jest możliwość odbycia kursu on-line za pośrednictwem Katolickiego Centrum Służby Rodzinie Diecezji Włocławskiej. Wszystkich zainteresowanych prosimy o zgłaszanie się telefoniczne pod numerem 518 014 526 we wtorki, środy i piątki w godzinach od 15:00 do 17:00.

Powyższe kursy przeznaczone są dla narzeczonych, których ślub odbędzie w maju, czerwcu, lipcu i sierpniu. Natomiast tym, którzy zaplanowali zawarcie małżeństwa w późniejszym terminie, proponujemy odczekać i jeśli będzie to możliwe, wziąć udział w kursach organizowanych po ustaniu obecnych trudności i obostrzeń.

Informujemy również, że do wydawania certyfikatów ukończenia nauk przedmałżeńskich i poradnictwa rodzinnego on-line, na terenie diecezji włocławskiej, podczas trwania epidemii koronawirusa, upoważnione są wyłącznie:

  • Katolickie Centrum Służby Rodzinie Diecezji Włocławskiej;
  • Parafie organizujące wyżej wymienione kursy;
  • współpracujące z parafiami osoby, które posiadają ważną misję kanoniczną do prowadzenia kursów przedmałżeńskich.

Ks. Michał Krygier

 Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego

Kurii Włocławskiej